Nowe newsy (hehe) z branży akurat do piątkowej kawki.☕️
Sprawdź co tam słychać!
1. Przypominajka o EBOOKU
Po zapisie do naszego newslettera otworzył się dla Ciebie dostęp do 60-stronicowej publikacji 102 pomysły, które usprawnią Twoją budowę i ułatwią życie w nowym domu. MUSISZ GO PRZECZYTAĆ - więc odgrzeb maila i kliknij w link by pobrać.
2. Za ile można wybudować TERAZ dom?
Wojciech Rynkowski z Extradom.pl podkreśla, że obecny rok nie sprzyja budownictwu jednorodzinnemu. Niemniej jednak istnieje nadzieja na powolne wychodzenie branży z kryzysu. Odsyłamy do pełnego wpisu z wyliczeniami dotyczącymi kosztów budowy domu jednorodzinnego.
Za ile można wybudować teraz dom? Zrobiliśmy kosztorys - Money.pl
3. Deszczowa piosenka od ogrodu dla Ciebie
Ogród, który czaruje podczas deszczu kojącą melodią. YardRhythm - uwielbiamy ten wynalazek!
4. Wykopki o zdolności kredytowej
W linku, który Ci podrzucamy znajdziesz porównanie zdolności kredytowej w przypadku dochodów z działalności gospodarczej rozliczanej ryczałtem ewidencjonowanym i podatkiem liniowym.
Porównanie zdolności kredytowej | WYKOP.PL
5. Wielki. Biały. Kloc. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
Miś na miarę naszych możliwości? Radosław Gajda i Natalia Szcześniak z Architecture is a good idea w najnowszym filmie próbują ogarnąć o co tutaj chodzi.
6. Najpiękniejsze domy w Polsce - zestawienie Rzeczpospolita
Jak się mieszka w Polsce? To przewrotne pytanie, bo nie ma na nie jednej odpowiedzi. Patrząc jednak na zdjęcia domów, za które ich projektanci i projektantki otrzymali najcenniejsze architektoniczne nagrody w Polsce i na świecie, można powiedzieć: nie jest źle, a nawet więcej. Jest pięknie.
Oto najpiękniejsze domy w Polsce. Te projekty zdobyły prestiżowe nagrody - rp.pl
7. Bezpłatne wydanie Architektura i Biznes
Kliknij w okładkę i odbierz listopadowy numer!
8. Architektura lat dziewięćdziesiątych w Polsce
Rok 1989 i przemiany gospodarcze w kraju stworzyły architektom nową szansę. Czy została ona wykorzystana? Odsyłamy do arcyciekawego artykułu na culture.pl.
Architektura lat dziewięćdziesiątych w Polsce | culture.pl
9. „Tańczące” wieżowce projektu Zahy Hadid
Dwie wieże Zahy powstają w centralnym biurowym zagłębiu Shenzhen, przez które przewija się dziennie 300 tys. osób. Kompleks składa się z dwóch wież połączonych imponującym łącznikiem oraz podium z zielonymi tarasami. Na powierzchni 400 metrów wysokości znajdą się nie tylko biura, ale również przestrzenie mieszkalne, centra przesiadkowe oraz ekologiczne tereny zielone, takie jak łąki i mokradła. Jest WOW!
fot. Brick Visual
10. Budownictwo w 2025 roku
Coraz większy nacisk na ekologię, automatyzacja pracy, prefabrykacja i eliminacja papierowej dokumentacji – to trendy, które zdaniem liderów branży zdominują budownictwo w nadchodzących latach. Czy faktycznie są to takie wielkie zmiany? Pełny artykuł niżej.
Budownictwo w 2025 roku – czekają nas wielkie zmiany
POWRÓT DO LISTY